15 February 2012

Leidmisrõõmu ja hoovõtuaega

Ei ole mõtet narritada stiilis a la lubasin kirjutada aga siiani pole aega saanud, kui aega saan, siis kirjutan.... Tegelikkuses on ka praegu küllaltki selline hoovõtuaeg ja aega pole ent- siiski. Read kisendavad kirjapanemise järele, et mitte ajaga hägustuda! Lambapidajad teavad seda hetke, kui jäär astub mõõdetud meetrid tagurpidi et olukorda hinnata ja tõhusamalt hoogu võtta. Minul on just sama lugu.
Mind on täielikult  enda võimusesse haaranud tuppa kogunenud paberite, asjade, riiete süsteemseks sorteerimine ja korrastamine. Milline rõõm, et anti lisaaega- nagu tellitult! Pisut võis eeldada, et nii läheb ning kohe neljapäevast loendusele tuuritada ei saa. Kõige suuremat rõõmu sain tunda eile, kui oskasin laiast netist lõpuks üles leida ühe ammunähtud filmi. Olin unustanud nii pealkirja, osatäitjate kui režissööri nimed. Mõnel rahulikumal hetkel olin üritanud seda juba võimalike märksõnade abil leida ja nüüd on arusaadav miks see ei õnnestunud: kummalisel põhjusel pidasin autoriks mõnda Poola režissööri. Omaette pomisesin keelt sõlmeajavaid nimesid nagu Andrzej Wajda, Krzysztof Kieslowski, Roman Polanski , tuhkagi! Ehk ajas mind omal ajal segadusse ühe kaasautori, Kim Krizan-i nimi? Kõlab ju üsnagi poolapäraselt ja paljukest vaja, kui sind on emotsionaalselt nii- nii kaasa kistud! Võimas film, soovitan vaadata! Mu (ilmselt suurim) lemmik "Before Sunrise" . Väga puhas, väga tõeline. Näide sellest, et ka ilma seksi-, vägivalla- ja massistseenideta on võimalik teha mõjuv film. Teadupärast on "Before Sunrise"i- l ka järg "Before Sunset", mille ühe lõigu nägemise järel pean tunnistama, et ma pole veel valmis seda nägema. Elan parem esimese osa lummuses edasi! Lisandväärtuseks on Viinis, ses suures linnas filmitud lõigud. Kuigi käisime sealkandis tütarde ja ühe väimehega juba ammu, 2006 aastal, on  mõned paigad siiani meeles ja vaadates äratuntavad.
Kui nüüd leiaks veel selle brošüüri, kus kirjas kõik küpsuskirjandite teemad alates 1986, võib öelda, et olen peaaegu kõik elu jooksul kaotatud asjad üles leidnud. Ja meenutada tuleb ka üht konkreetset ulmefilmi (oeh, noorena olin suur ulmefilmide ja -raamatute fänn!). Selles filmis saabusid mingilt kummaliselt planeedilt Maale tegelased Saturi ja Oriona ega pääsenud enam tagasi, kusjuures Orionat mängis selline Slovaki näitlejanna nagu Božidara Turzonovova. Väga meeldejääv nimi- Boži dara! Kui keegi juhtumisi teab seda filmi, oleksin üliõnnelik, kui vihjaks pealkirjale.
Pärast nädalast eemalviibimist saab üha enam aru suurematest muutustest kodus. Pisipõnn Simmo poetab lauseid ja kanad mune. Niikui käisest. Simmo selle pärast, et ta on juba selles eas ja kanad sooja lauda ning Kureoja kanasööda  tõttu. See Rotaks- R kaudu tellitud lisandsööt on tõepoolest ainuke, mis munemisele mõikab. Juukseid pesen jätkuvalt kodukanade munakollase, oliiviõli ja mee seguga. Segu maitseb nii hästi, kipun ka seestpoolt "määrima", peab otsekohe segama ja pähe hõõruma enne kui  ära limpsin.
Jätkuvalt valmistun loendaja rolliks. Koristamisest väsinud, uurin õhtuti  174 leheküljelist juhendit. Koristamine on olnud tulemuslik, sest muu vajaliku pahna seast ilmus lagedale täiesti korralik mobiilikott, silma järgi sobiv mu töötelefonile. Riietasin ta pidulikult tööülikonda!
Kohale jõudis  üliheade aaloetoodete pakk. Olen sealt ennegi tellinud- väga mugav viis ning tõhusad tooted. Pakk jõuab Leedu vahelaost kohale juba järgmisel päeval pärast tellimuse esitamist. Rumalal kombel ajasin oma sisselogimise andmed valede paroolidega lukku ja näib, et lahti saab ainult otse Ameerikasse helistades. Sest salaküsimuse vastus pole vist kunagi isegi jutuks tulnud. Aga kes seda enam mäletab. Siiski saab infot näiteks kogunenud boonuste kohta Vilniusest e- maili abil. Selgus, et boonuseid oli mul aegade algusest (2006) kogunenud lausa € 115.12  ning neid sain nüüd lõpuks arve tasumisel 50% ulatuses ära kasutada.
Traditsiooniliselt võtsin paar titaanivaba! hambapastat, paar hügieenilist huulepulka. Siis veel soojendavat massaažikreeemi, puhast aaloe geeli (see on ainus, mis valusale kurgule jm. põletikule mõjub), taruvaiguga näokreemi , pinguldavat kreemi ja silmaümbruskreemi (viimane oli täiesti otsa saanud), Fleur de Jouvence sarjast näomaski pulbrit, Sonya toonikut ja seerumit. Huvitav, et neil on nüüd ka eestikeelne kuukiri pakis! Jaanuari numbris kirjutab FLP rajaja Rex Maughan, kui oluline on oma eesmärgid kirja panna. Mitte lihtsalt peas mõlgutada vaid maha istuda ja kirja panna! Taas jäi koristamisel näppu mu oma aastatetagune ratsatalu projekt. Kõik, uskuge kõik on 100% täitunud ja enamgi veel!
Niisiis sai õhtul pärast laudaskäiku näomaskiga kortsud sirgu tõmmatud ning korralikult sügavpuhastatud. Minu häda on see, et unustan end lauta. Lähen enda meelest vaid hetkeks. Nagu eilegi- ainult Pukit ja Viru Valgekest lüpsma. Sest noored talitavad päris usinalt lausa kaks korda päevas. Ikka hakkasin mõtlema: no kui ma juba siin olen, pakun ühele ja teisele juua....ja no neile sinna võiks heina lisada...ja see armas nunnu tahab sügamist...jne

No comments:

Post a Comment